II Bal Literacki Misiaków w Szczytach

iiballiterackimisiakow30 listopada w filii bibliotecznej w Szczytach już po raz drugi zorganizowany został Bal Literacki Misiaków. Wspólnie z koleżanką p. Wiolettą Kozakiewicz, bibliotekarką z Białobrzegów poprowadziłyśmy zajęcia, których głównym bohaterem był oczywiście pluszowy miś.

Wśród licznie przybyłych uczestników znaleźli się nie tylko dzieci i młodzież z miejscowości Szczyty, ale także i z Białobrzegów. Najstarszymi uczestnikami byli uczniowie gimnazjum, natomiast najmłodsza uczestniczka - Alicja ma 2 latka. W zajęciach wzięły także udział mamy i babcie najmłodszych dzieci. To doskonały dowód na to, że wiek nie ma znaczenia jeśli w grę wchodzi dobra zabawa.

Nasze zajęcia zaczęliśmy od przedstawienia dzieciom ciekawostek o najbardziej popularnych misiach - bohaterach znanych bajek telewizyjnych. Następnie przeszliśmy do pracy plastycznej pt. „Mój misiowy przyjaciel”. Tym razem dzieci wyklejały misia w formacie A3. Starsi chętnie pomagali młodszym i w efekcie powstały piękne, kolorowe misie z bibuły i papieru kolorowego. Każdy miś dostał swoje imię i wziął udział w dalszej zabawie oraz wspólnym zdjęciu. Druga część naszego spotkania przebiegała w atmosferze wesołej zabawy przy muzyce i tańcu. Na uczestników czekał słodki poczęstunek, kolorowe światła i głośna muzyka. Na parkiecie podobnie jak na zajęciach wiek nie miał znaczenia i wszyscy świetnie się bawili.

II Bal Literacki Misiaków uważam za imprezę udaną i jeszcze bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że stanie się on już tradycją filii bibliotecznej w Szczytach.

Dziękuję p. Wiolecie Kozakiewicz za pomoc w organizacji i prowadzeniu zajęć, zaś wszystkim uczestnikom za liczne przybycie i świetną zabawę. Już dziś serdecznie zapraszam na III Bal Literacki Misiaków w przyszłym roku!