Święto Pluszowego Misia.

Światowy Dzień Pluszowego Misia to wspaniała okazja, by spotkać się z najmłodszymi czytelnikami w bibliotece. W związku z tym 27 i 28 listopada Biblioteka Publicznej Szkoły Podstawowej w Suchej wraz z Filią Biblioteczną MGOK-u przeprowadziły zajęcia dla dzieci z grup „Krasnale” oraz „Misiaczki”.

Dzieci przyszły do biblioteki ze swoimi ulubionymi pluszakami. Podczas spotkania poznały historię powstania pluszowego misia, opowiadały o swoich misiach, a także słuchały i bawiły się przy piosence: „Przyjaciel miś”. Następnie oglądały multimedialny atlas zwierząt, a szczególnie tę część, która poświęcona była niedźwiedziowi brunatnemu. Dzięki temu dowiedziały się, że niedźwiedzie, pomimo swojego sympatycznego wyglądu, są zwierzętami niebezpiecznymi. Przekazaną wiedzę sprawdzaliśmy za pomocą quizu, okazało się że dzieci szybko się uczą – uzyskały 100 % poprawnych odpowiedzi. Później nadszedł czas na pracę plastyczną - „Dokończ misia” i pokolorowanie misia według własnego upodobania. W ten sposób powstały piękne, kolorowe misie. 
Na zakończenie przedszkolaki wysłuchały bajkę „Ptysia” oraz obejrzały wystawę książek, których bohaterami są misie.

Dzień Pluszowego Misia był okazją do promocji czytelnictwa i biblioteki, a jednocześnie do dobrej zabawy. Ponieważ dzieci lubią misie, dlatego trudno wyobrazić sobie świat bez najlepszego przyjaciela każdego dziecka.

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze
muw swm mck dzu