Letnie warsztaty teatralne w MGOK

warsztteatr

„Teatr łączy pokolenia" pod takim hasłem w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Białobrzegach odbywają się zajęcia teatralne skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Organizatorem i pomysłodawcą tego projektu jest „Koalicja dla Młodych" Fundusz Lokalny Ziemi Białobrzeskiej. Uczestnicy podczas dwutygodniowych zajęć pod czujnym okiem instruktorów podejmują pierwsze kroki na scenie, poznają się i bawią. W ramach warsztatów odbywają się zajęcia z zakresu piosenki aktorskiej, ruchu scenicznego, impostacji głosu, improwizacji oraz elementarnych zadań aktorskich. Uczestnicy podzieleni na dwie grupy wiekowe „uczą się" teatru, poznają swój potencjał, a także przygotowują przedstawienie, które będzie uwieńczeniem projektu. Zajęcia prowadzone są przez studentów Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, filia we Wrocławiu. Partnerem projektu jest Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury W Białobrzegach, Gmina Białobrzegi oraz Starostwo Powiatowe w Białobrzegach. Środki  finansowe na ten cel pochodzą od Fundacji PZU, z Gminy Białobrzegi oraz z Fundacji „Koalicja dla Młodych".