Wystawa z kolekcji Prywatnego Muzeum Techniki Wojskowej i Historii Regionalnej w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Białobrzegach

IMG 9622 764x60020 września 2018 roku w Białobrzeskiej Galerii Sztuki odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pochodzącej z Prywatnego Muzeum Techniki Wojskowej i Historii Regionalnej, które mieści się w Podlesiu Dużym. Zgromadzonych Gości przywitał Andrzej Łukomski – Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Białobrzegach. Wystawa pochodzi ze zbiorów Stanisława Kalicińskiego. Muzeum Pana Stanisława pozyskuje eksponaty w drodze osobistych zakupów, wymiany bądź darowizny. W muzeum można znaleźć elementy pojazdów wojskowych oraz ekwipunku żołnierskiego z okresu II wojny światowej. W Białobrzeskiej Galerii Sztuki znajduje się znikoma ilość eksponatów, które znajdują się w Muzeum w Podlesiu Dużym. Panu Stanisławowi udało zgromadzić się kilka tysięcy przedmiotów. W tym też zbiór gąsienicowych pojazdów z okresu II wojny światowej. Obecnie jest to jedna z największych tego typu kolekcji w kraju. Wystawa na pewno wzbogaci wiedzę młodego pokolenia na temat II wojny światowej.

Wystawę można oglądać w Białobrzeskiej Galerii Sztuki, ul. Kościelna 31 od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00. Wstęp wolny.

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze
muw swm mck dzu