Mistrzostwa Świata Ido World Couple Dance Championships And Caribbean Show W Białobrzegach

W dniach 19-21 października 2018 roku w Hali Sportowej w Białobrzegach odbyło się wspaniałe artystyczno-sportowe widowisko tj. MISTRZOSTWA ŚWIATA W TAŃCACH PAR INTERNATIONAL DANCE ORGANIZATION (IDO). Mistrzostwa w tej kategorii były organizowane w Polsce po raz pierwszy.
W wydarzeniu wzięło udział prawie 1000 zawodników z 16 krajów. Gościliśmy reprezentacje Polski, Włoch, Niemiec, Rosji, Finlandii, Węgier, Ghany, Bośni i Hercegowiny, Szwajcarii, Hiszpanii, Czech, Norwegii, Austrii, Rumuni, Francji i Turcji. Przez 3 dni trwania mistrzostw oglądaliśmy ponad 2000 występów, wręczyliśmy 1150 medali oraz 500 pucharów dla zwycięzców w różnych kategoriach wiekowych i tańcach. Zawodnicy rywalizowali o tytuł Mistrza Świata w następujących kategoriach tańca: Argentine Tango, Bachata, Caribbean Show, Merengue, Salsa, Tango Salon, Tango Escenatio, Tango Milonga, Tango Vals, Disco Hustle/Fox/Swing i Special Couple Dance. W sobotni wieczór Galę Finałową Mistrzostw poprowadzili Agnieszka Kaczorowska oraz Wojciech Szymański z Radio ESKA. Całe zawody były transmitowane na żywo w systemie LIVE STREAMING przez telewizję Zebrra.tv.
Organizatorami tego wydarzenia byli: Urząd Miasta i Gminy Białobrzegi, Starostwo Powiatowe w Białobrzegach, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Białobrzegach, Samorząd Województwa Mazowieckiego, Mazowiecki Instytut Kultury, Akademia Tańca RELIESE oraz Polska Federacja Tańca. Patronat medialny nad imprezą objęli: RADIO ESKA, ZEBRRA.TV, ECHO DNIA, BIAŁOBRZESKA GAZETA , MAZOWIECKA TV.
Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji Mistrzostw kierujemy do: Publicznego Gimnazjum im. J. Kochanowskiego w Białobrzegach, Publicznej Szkoły Podstawowej im. KEN w Białobrzegach, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. St. Staszica w Białobrzegach, Liceum Ogólnokształcącemu im. AK w Białobrzegach, Zakładu Usług Komunalnych, Powiatowej Komendy Policji w Białobrzegach, Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Białobrzegach a także dziękujemy Pracownikom Hali Sportowej w Białobrzegach, Państwu Agnieszce i Norbertowi Jeżak – Restauracja „To Co Lubię”, Panu Stanisławowi Dąbrowskiemu – Dom Rzemiosła Cech w Białobrzegach, Panu Jackowi Świąder – Gospodarstwo Szkółkarskie, Państwu Małgorzacie i Krzysztofowi Kamińskim, Państwu Ewelinie i Łukaszowi Traczykom - WITAMINKA.
Serdeczne podziękowania kierujemy dla Wolontariuszy z ZSP im. St. Staszica w Białobrzegach za nieocenioną pomoc, trud i zaangażowanie w wykonywaniu przydzielonych obowiązków.
Organizatorzy dziękują również osobom prywatnym i sponsorom MISTRZOSTW ŚWIATA W TAŃCACH PAR INTERNATIONAL DANCE ORGANIZATION (IDO):

sponsorzy

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze
muw swm mck dzu