"Dla Niepodległej" - wystawa zbiory Ireneusza Rzeczkowskiego

IMG 2928W piątek 23 listopada w Białobrzeskiej Galerii Sztuki nastąpiło otwarcie wystawy Wielkopolskich Telegramów Patriotycznych, które należą do białobrzeskiego regionalisty Ireneusza Rzeczkowskiego. Na otwarcie przybyli m.in. burmistrz Adam Bolek, nauczyciele z białobrzeskich szkół najbliższa rodzina autora wystawy oraz inni zaproszeni goście.
Otwarcia dokonał dyrektor MGOK Andrzej Łukomski, który podziękował autorowi za udostępnienie swoich zbiorów i tematycznie nawiązał do zaprezentowanych ekspozycji.
Następnie głos zabrał autor, który opowiadał o historii telegramu w Polsce oraz jakie były jego dalsze losy na przestrzeni kilkudziesięciu lat.
Po obszernym wprowadzeniu do tematu nastąpiły podziękowania, które złożyli burmistrz Adam Bolek, dyrektor MGOK Andrzej Łukomski oraz inny białobrzeski regionalista Roland Wielgomas.
Oprócz wymienionych telegramów na wystawie można zobaczyć pamiątkowe medale oraz różnego rodzaju orły wykonane m.in. z drewna czy też porcelany.
Wystawa czynna będzie do końca 2018 roku.
Serdecznie zapraszamy do zwiedzania nauczycieli oraz uczniów ze szkół.