IX Rejonowy Festiwal Kolęd i Pastorałek

DSC09166 800x533W poniedziałkowy poranek tj. 10 grudnia 2018 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Białobrzegach odbyły się IX Rejonowe Eliminacje Festiwalu Kolęd i Pastorałek Staropolskie Kolędowanie Radom 2018. W tym roku gościliśmy 29 wokalistów, w tym 2 duety i zespół. Uczestnicy reprezentowali: PP nr 1 im. Jasia i Małgosi w Białobrzegach, PP nr 2 im. Kubusia Puchatka w Białobrzegach, PSP w Suchej, PSP im. H. Sienkiewicza w Rogolinie, PSP im. Ks. K. Kniedziałowskiego w Dobieszynie, PSP im. J. Korczaka w Czarnocinie, PSP im. D. Czachowskiego w Stromcu, LO im. AK w Białobrzegach, ZSP im. St. Staszica w Białobrzegach, PSP im. T. Kościuszki w Podlesiu Dużym, MGOK w Białobrzegach. Celem przeglądu jest popularyzowanie tradycyjnego wykonywania kolęd i pastorałek, propagowanie wiedzy o historii polskiej muzyki, literatury i kultury oraz wspieranie i promowanie wykonawców kultywujących kolędowanie.

Komisja Konkursowa w składzie: Andrzej Przybylski – przewodniczący, Wojciech Sałek i Leszek Trześniewski nagrodziła następujące osoby w trzech kategoriach wiekowych:
•kategoria: przedszkola i klasy „0”
NAGRODY:
I miejsce –Michalina Podymniak – Publiczne Przedszkole nr 1 im. Jasia i Małgosi w Białobrzegach
II miejsce – Amelia Majewska – Publiczne Przedszkole nr 2 im. Kubusia Puchatka
w Białobrzegach
III miejsce – Nikodem Nowicki – Publiczne Przedszkole nr 2 im. Kubusia Puchatka
w Białobrzegach
WYRÓŻNIENIA:
– Kamila Aderek – Publiczne Przedszkole nr 1 im. Jasia i Małgosi w Białobrzegach
– Nikola Greliak – Publiczne Przedszkole nr 2 im. Kubusia Puchatka w Białobrzegach
– Alan Mostkiewicz – Publiczne Przedszkole nr 2 im. Kubusia Puchatka w Białobrzegach
• przedział wiekowy: do 13 lat
NAGRODY:
I miejsce – Zespół NIEOBLICZALNE – Publiczna Szkoła Podstawowa im. J. Korczaka w Czarnocinie
– Gabriela Baranowska – Publiczna Szkoła Podstawowa w Suchej
– Róża Falkowska – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Białobrzegach
• przedział wiekowy: powyżej 13 lat
NAGRODY:
I miejsce – Natalia Kopycka – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. St. Staszica w Białobrzegach
– Julia Dzikołowska – Liceum Ogólnokształcące im. AK w Białobrzegach
- Dominika Niewiadomska – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Białobrzegach

Jury nominowało do Finału XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek STAROPOLSKIE KOLĘDOWANIE RADOM 2018:
• Zespół NIEOBLICZALNE – Publiczna Szkoła Podstawowa im. J. Korczaka w Czarnocinie
• Natalia Kopycka – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. St. Staszica w Białobrzegach

Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy a laureaci nagrody rzeczowe.
Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!