Amelia Chodoła w eliminacjach finałowych Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Bp. Jana Chrapka w Będzinie

25MFKiP dzien1 34W dniu 16 grudnia 2018 roku w Radomiu odbył się I etap eliminacji Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Bp. Jana Chrapka. Podczas eliminacji dwie uczestniczki zajęć wokalnych (Amelia Chodoła i Natalia Kopycka) z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Białobrzegach stały się szczęśliwymi posiadaczkami biletów do finału. Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Będzinie jest największą tego typu imprezą.

 

Eliminacje do festiwalu odbywają się w ok. 20 ośrodkach i startuje w nich co roku przeszło 20 tys. osób. Konkurs przeznaczony jest wyłącznie dla amatorów (dopuszcza się udział dzieci i młodzieży szkół muzycznych I stopnia). Dolna granica uczestnika to ukończone w roku edycji Festiwalu 6 lat. W Festiwalu mogą wziąć udział soliści, duety, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne, chóry działające w szkołach, domach kultury, parafiach, stowarzyszeniach, organizacjach polonijnych, a także osoby niezrzeszone. W czwartkowe popołudnie, 10 stycznia 2019 roku w Państwowej Szkole Muzycznej I Stopnia im. Fryderyka Chopina w Będzinie swoje umiejętności wokalne zaprezentowała Amelia Chodoła. Przesłuchania podzielone były na VI bloki, łącznie zaprezentowało się 49 wykonawców.

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze
muw swm mck dzu