Doposażenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Białobrzegach w zakresie zachowania dziedzictwa lokalnego

logo

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

W dniu 24 sierpnia 2018 roku Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Białobrzegach podpisał umowę o powierzenie grantu nr I/07/PG/18 ze Stowarzyszeniem LGD „Zapilicze” dla poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 pt. „Promocja kultury i tradycji na terenie LGD Zapilicze poprzez doposażenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Białobrzegach” w zakresie zachowania dziedzictwa lokalnego.

W wyniku realizacji operacji osiągnięty zostanie następujący cel: zwiększenie atrakcyjności kulturowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Białobrzegach poprzez doposażenie podmiotu działającego w sferze kultury i tradycji w sprzęt muzyczny.
Doposażenie pozwoli na organizację imprez plenerowych, przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Białobrzegach, poprzez organizację imprez zwiększy się również integracja społeczna mieszkańców LGD „Zapilicze” – jest to działanie przeciw wykluczeniu społecznemu.
Operacja jest dostępna dla mieszkańców obszaru LGD „Zapilicze”, w tym osób z grup defaworyzowanych: dzieci, młodzieży, osób starszych.
Na ten projekt MGOK w Białobrzegach pozyskał środki finansowe z EFRROW o łącznej wartości 6 567,00zł .