Eliminacje gminne – XXXVI Mały Konkurs Recytatorski i 42. Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka

54278831 1221091018066181 4560922528645644288 nW dniu 12 marca 2019 r. odbyły się eliminacje gminne w/w konkursów. Udział wzięli młodzi recytatorzy z PP nr 1 im. „Jasia i Małgosi”, PP nr 2 im. „Kubusia Puchatka”, PSP im. Komisji Edukacji Narodowej, PSP w Suchej oraz NSP „Siódemka”.

W eliminacjach do 42. Konkursu Recytatorskiego Warszawska udział wzięło 8 recytatorów w dwóch kategoriach:

Klasy 0 – III: nominację do eliminacji powiatowych i zarazem I miejsce zajęła Alicja Rosa, II miejsce -Aleksandra Miros i III miejsce – Julia Bednarczyk.

Klasy IV – VI: nominację do dalszego etapu i I miejsce otrzymał Aleksander Rosa, II miejsce – Alicja Bolek, III miejsce – Marcelina Stolarczyk.

W eliminacjach do XXXVI Małego Konkursu Recytatorskiego przystąpiło 20 uczestników w czterech kategoriach:

Przedszkola i klasy „0”: nominacja i  I miejsce – Nikodem Pytka, II miejsce – Amelka Cieślak, III miejsce – Kajetan Niedziela, ponadto wyróżnienia otrzymali: Marcel Kowalski, Dawid Miros, Maria Stolarczyk i Hanna Syta.

Klasy I – IV szkoły podstawowe: nominacja i I miejsce – Dominika Sitarek, II miejsce – Alicja Pałczyńska, III miejsce – Maja Kacprzak.

Klasy V – VIII szkoły podstawowe: nominacja i I miejsce – Amelia Tuzimek, II miejsce – Weronika Iwanowska, III miejsce – Bartosz Kadziński. Wyróżniona została Oliwia Młynarczyk

Gimnazjum: wyróżnienie otrzymała Maria Górnicka.

Uczestników oceniała komisja w składzie:
Edyta Pietrzak – Dyrektor Szkół Specjalnych w Adamowie,
Renata Wolińska – nauczyciel w PSP Czarnocin,
Ewelina Gawicka – Wydział Oświaty, Kultury i Sportu z UMiG Białobrzegi.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział.

Za naszych laureatów trzymamy kciuki w kolejnym etapie – eliminacje powiatowe, które odbędą się w dniu 19 marca 2019 r. w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Białobrzegach.

Więcej zdjeć znajdziecie na: facebook.com/mgokbialobrzegi