Spotkanie z podróżnikiem

r.sobolewski13 października 2017 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Białobrzegach odbyło się spotkanie z Ryszardem Sobolewskim podróżnikiem, fotoreporterem i dziennikarzem p.n. „Poznaj Wenezuelę” . Pan Sobolewski mówi o sobie: „Pasją moją są dalekie podróże i fotografowanie. Ameryka Łacińska to mój drugi dom.”

Fotografia i marzenia o zwiedzeniu odległych lądów towarzyszyły mu od najmłodszych lat. Uwielbiał oglądać relacje z wypraw Toniego Halika, Stanisława Szwarca Bronikowskiego. Pierwsze podróże odbył w połowie lat osiemdziesiątych, ale sytuacja polityczna ograniczyła je tylko do niektórych krajów europejskich. Marzenia o dalekich podróżach zaczęły się spełniać w 2002 roku, kiedy to udał się do Gwatemali. Potem był Meksyk i spotkanie ze zdumiewającą kulturą Azteków i Majów, następnie kolebka Inków - Ekwador. Niezapomnianych wrażeń dostarczyła podróż do Peru słynącego z Machu Pikchu, Cusco, Arguipy, Chan Chan, kanionu del Colca i płaskowyżu Nazca. Kolejnym krajem była gościnna Boliwia. Kilkudniowe pobyty w Brazylii, Kolumbii, Wenezueli oraz Indiach nie satysfakcjonują podróżnika, który już planuje dłuższe wyprawy do tych państw.

Każda wyprawa to bagaż wrażeń, którymi chętnie się dzieli poprzez artykuły ukazujące się na łamach różnych czasopism, a także wystawy fotograficzne, organizowane na terenie całego kraju, nad którymi honorowy patronat sprawują ambasadorzy prezentowanych krajów. Jego piątkowa prezentacja dotycząca piękna Wenezueli cieszyła się ogromnym zainteresowaniem nie tylko ze strony miłośników podróży, ale także młodzieży ciekawej świata. Spotkanie uświetnił I sekretarz Wenezueli Dimas Jesus Alvarenga Guerra oraz Sekretarz Miasta i Gminy Białobrzegi Sławomir Bielecki. Dzięki sponsorom czyli właścicielom firm: „Galeria Smaku” i „Zajazdu Jagiellońskiego” sekretarz Wenezueli mógł spróbować polskich potraw lokalnych takich jak przepyszne pyzy z mięsem, bigos, pierogi czy kapustę z grochem. Za co serdecznie sponsorom dziękujemy.
Całe spotkanie przebiegło w miłej, interesującej atmosferze i wzbudziło marzenia oraz tęsknotę za poznawaniem ciekawych zakątków ziemi.

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze
muw swm mck dzu