Bezpłatne szkolenia z kompetencji cyfrowych dla mieszkańców – zapraszamy!

work 731198 1920Gmina Białobrzegi pozyskała prawie 150 tys. zł na bezpłatne szkolenia z zakresu rozwoju kompetencji cyfrowych dla naszych mieszkańców w ramach projektu - “Cyfrowy obywatel województwa mazowieckiego !”.

Grant o wartości 147.840,00 zł otrzymała Gmina Białobrzegi na projekt mający na celu zwiększenie grupy świadomych i kompetentnych użytkowników internetu i e-usług publicznych, zdolnych realizować potrzeby informacyjne i społeczne w bezpieczny i legalny sposób przy użyciu nowoczesnych narzędzi cyfrowych. Dofinansowanie wynosi 100%.

 


Program skierowany jest do dorosłych mieszkańców województwa mazowieckiego (od 25 roku życia), chcących nauczyć się bezpiecznego korzystania z internetu. Szkolenia pokażą, jak internet przydaje się w prowadzeniu własnego biznesu czy poznawaniu sposobu funkcjonowania sieci społecznościowych, jak również korzystać z sieci i reagować na sytuacje zagrożenia np. rozpoznawanie treści szkodliwych i niebezpiecznych dla dzieci i młodzieży.

Istotnym elementem szkoleń jest przygotowanie mieszkańców do korzystania z usług publicznych online (np. załatwianie spraw prywatnych, biznesowych, urzędowych za pośrednictwem internetu), poruszania się w portalach społecznościowych, czy wykorzystywania internetu we własnej działalności gospodarczej.

W ramach projektu zostaną przeprowadzone szkolenia w 5 modułach tematycznych:
- „Rodzic w internecie”
- „Mój biznes w sieci”
- „Moje finanse i transakcje w sieci”
- „Działam w sieciach społecznościowych”
- „Kultura w sieci”.

Szkolenia rozpoczną się w miesiącu maju 2019 r. wszelkich informacji na temat w/w szkoleń można uzyskać w Urzędzie Miasta i Gminy Białobrzegi ( 48 613 24 72) oraz w biurze LGD „Zapilicze” (tel. 48 613 23 59). Zapraszamy więc wszystkich chętnych do kontaktu.

Formularz zgłoszeniowy do pobrania TUTAJ

plakat a3

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze
muw swm mck dzu