Tydzień Bibliotek w Bibliotece Publicznej w MGOK

IMG 1872Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja prowadzona w dniach 8 – 15 maja, mająca na celu promowanie czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Przedszkolaków i uczniów klas I – III szkoły podstawowej akcję pn. „Czytanie pod chmurką”.

8 maja odwiedziły nas przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 1 im. Jasia i Małgosi w Białobrzegach oraz z Publicznej Szkoły Podstawowej w Suchej. Wybrane baśnie czytali zaś funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach: asp. szt. Marcin Sobolewski oraz sierż. Marcin Kacprzak oraz funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Białobrzegach kpt. Damian Jagiełło.

9 maja zaprosiliśmy Publiczne Przedszkole nr 2 i. „Kubusia Puchatka” oraz Niepubliczne Przedszkole „Promyczek”. Najmłodszym baśnie czytali Burmistrz Adam Bolek oraz Naczelnik Wydziału Kultury, Oświaty i Sportu Agnieszka Baranowska.

10 maja w akcji udział wzięli uczniowie klas I – III Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. „Komisji Edukacji Narodowej” w Białobrzegach, dla których czytali Dyrektor MGOK Andrzej Łukomski oraz bibliotekarz Patrycja Płaskocińska.

Inauguracją Tygodnia Bibliotek w naszej Bibliotece był „Test wiedzy o książce i bibliotece”, który odbył się w dniu 15 maja na Sali tanecznej MGOK.  W konkursie wzięło udział 33 osoby, w dwóch kategoriach: klasy 4-6 oraz klasy 7-8. W pierwszej kategorii:
I miejsce zajęła Alicja Lutek,  II miejsce Weronika Iwanowska oraz Grzesiek Kucharski oraz III miejsce Ola Szymańska. W drugiej kategorii: I miejsce Ania Klik, ex aequo II miejsce Natalka Bardo oraz Wojtek Pacholczak i III miejsce Bartek Fołtyn.

Dziękujemy za wspólnie spędzony Tydzień Bibliotek, do zobaczenia za rok.

Więcej zdjęć: facebook.com/mgokbialobrzegi/