BIAŁOBRZESKIE KINO NA RYNKU

DSC 0096W sobotni wieczór tj. 13 lipca 2019 roku Plac Zygmunta Starego w Białobrzegach zapełnił się po brzegi wielbicielami kina. "Białobrzeskie Kino na Rynku" zostało zorganizowane po raz pierwszy w naszym mieście. Wprowadzeniem do wieczornego seansu były utwory legendarnego zespołu QUEEN, których można było posłuchać od godziny 18.00. O godzinie 21.00 wszystkich zgromadzonych przywitał Burmistrz Miasta i Gminy Białobrzegi – Adam Bolek, Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Białobrzegach – Zygmunt Andrzej Łukomski oraz Zastępca Dyrektora MGOK w Białobrzegach – Mateusz Rzeźnicki.

 

W sobotni wieczór fani kina obejrzeli megahit "Bohemian Rapsody”. "Bohemian Rhapsody" to amerykańsko-brytyjski film biograficzny z 2018 roku w reżyserii Bryana Singera opowiadający historię brytyjskiego zespołu rockowego Queen, skupiający się głównie na frontmanie i wokaliście grupy – Freddiem Mercurym. Film w 2019 roku zdobył dwa Złote Globy – w kategoriach „najlepszy film dramatyczny” oraz „najlepszy aktor w filmie dramatycznym” (Rami Malek) oraz dwie nagrody BAFTA w kategorii „najlepszy aktor” i „najlepszy dźwięk w filmie”. Otrzymał także cztery Oscary - za najlepszy montaż, najlepszy dźwięk, najlepszy montaż dźwięku oraz dla najlepszego aktora pierwszoplanowego (Rami Malek). Frekwencja licznie przybyłych widzów bardzo mile nas zaskoczyła.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy weekendowy, kinowy wieczór spędzili wspólnie z nami.

Serdeczne podziękowania składamy Burmistrzowi MiG Białobrzegi – p. Adamowi Bolkowi i Zastępcy Burmistrza MiG Białobrzegi  – p. Mieczysławowi Danielewiczowi za ogromną pomoc w organizacji w/w wydarzenia. Wyrazy wdzięczności za pomoc merytoryczną  składamy p. Bartłomiejowi Kłosiewiczowi oraz specjalne podziękowanie za pomoc w organizacji i stworzenie niezwykłej, klimatycznej atmosfery podczas Białobrzeskiego Kina Letniego Państwu Agnieszce i Norbertowi Jeżakom – Restauracja „To co lubię w Białobrzegach”, a także dziękujemy Zakładowi Usług Komunalnych za pomoc w przygotowaniu w/w imprezy.

Do zobaczenia na następnych spotkaniach z dobrym filmem we wspaniałej kulturalnej atmosferze.

 

Z. A. Łukomski – Dyrektor MGOK w Białobrzegach

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze
muw swm mck dzu