Umowa na rozbudowę Domu Kultury podpisana!

DSC 025618 lipca br. w budynku Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Białobrzegach nastąpiło uroczyste podpisanie umowy na budowę nowego skrzydła MGOK-u. Gmina Białobrzegi pozyskała na ten cel 1,8 mln złotych od Samorządu Województwa Mazowieckiego.

W uroczystym podpisaniu udział wzięli: wicemarszałek województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski, burmistrz Adam Bolek, skarbnik UMiG Iwona Czwarno – Olczykowska, były starosta powiatu białobrzeskiego Andrzej Oziębło oraz dyrektor MGOK Andrzej Łukomski.

 

- Cieszę się bardzo, że otrzymaliśmy środki finansowe od samorządu woj. mazowieckiego. Wielkie podziękowania kieruję do marszałka Rafała Rajkowskiego oraz byłego starosty Andrzeja Oziębło, z którym jeszcze w poprzedniej kadencji przygotowaliśmy koncepcję nowego MGOK-u. Rozwiązanie to w tym roku zyskało aprobatę sejmiku woj. mazowieckiego. Wiele lat staraliśmy się o te pieniądze i wreszcie się udało. Jestem szczęśliwy, że po tylu latach ruina, która szpeci nasze miasto zniknie. Powstanie obiekt wielofunkcyjny, który wzbogaci ofertę kulturalną naszego miasta – mówi burmistrz Adam Bolek.

Przypomnijmy, że do 2021 między ulicami Kościelną i Targowicką powstanie zupełnie nowy budynek w którym mieścić się będzie kino oraz nowoczesna czytelnia. Całość pomieszczenia ma być zaprojektowana tak, aby w razie potrzeby sala pomieściła ponad 200-osobową widownię.

W chwili obecnej na tym miejscu stoi zdewastowany i niestety nigdy nie dokończony budynek kinoteatru, który mieszkańcy stawiali z własnych, specjalnie przeznaczonych na tą inwestycję podatków.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że Białobrzegi wreszcie będą mieli obiekt o najwyższych zapewnionych standardach. Mimo, że nie jestem rodowitym mieszkańcem tego miasta to widzę, jak wiele dobrych rzeczy dzieje się w Białobrzegach, szczególnie w dziedzinie kultury. Do tej pory brakowało właśnie tej infrastruktury, ale mam nadzieję, że za dwa lata z dumą otworzymy nowy Dom Kultury – powiedział wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Jeszcze w tym okresie wakacyjnym ogłoszony zostanie przetarg na rozbiórkę starego, zdewastowanego budynku.

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze
muw swm mck dzu