Narodowe Czytanie, edycja 8. Nowele polskie

PLAKATY MGOK10Narodowe Czytanie to zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja czytania największych polskich dzieł literackich. Czytanie zostało nazwane „narodowym”, aby podkreślić jego powszechny i egalitarny charakter. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Białobrzegach serdecznie zaprasza do udziału w obchodach Narodowego Czytania, które odbedzie się w dniu 20 września 2019 r. na Placu Zygmunta Starego 9 (26-800 Białobrzegi) w godz. 11.00-13.00. W tym roku czytać będziemy nowele pióra znakomitych pisarzy polskich – Elizy Orzeszkowej, Marii Konopnickiej, Bolesława Prusa, Brunona Schulza, Władysława Stanisława Reymonta, Stefana Żeromskiego, Henryka Sienkiewicza oraz Henryka Rzewuskiego.

 


Czytać będziemy wraz z zaproszonymi Gośćmi oraz z Czytelnikami, których zachęcamy do przynoszenia ulubionych fragmentów polskiej literatury i wspólnego ich czytania.

PLAKATY MGOK10

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze
muw swm mck dzu