Białobrzeski Uniwersytet Dziecięcy - rozpoczynamy rekrutację!

PLAKATY MGOK12Szanowni Rodzice! Trwają zapisy do Białobrzeskiego Uniwersytetu Dziecięcego w roku akademickim 2019/2020. Głównym celem inicjatywy jest pomoc w rozwoju potencjału twórczego i intelektualnego dzieci w wieku od 6 do 14 lat, rozbudzenie aktywności poznawczej, przekazanie wiedzy i umiejętności z zakresu różnych dziedzin nauki.

Jak powstało życie na Ziemi? Czy można zamienić domową kuchnię w prawdziwie laboratorium chemiczne? W jaki sposób nowoczesne technologie ulepszają nasz świat? To tylko niektóre pytania, które będą tematem przewodnim sobotnich spotkań z nauką, organizowanych w ramach Białobrzeskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Drzwi Uniwersytetu stoją otworem dla wszystkich dzieci ciekawych świata, niebojących się zadawać pytań i poszukiwać rozwiązań dla swoich wątpliwości. Wszystkie dziedziny nauki prezentowane są w oparciu o klasyczny podział wiedzy na nauki przyrodnicze, formalne, humanistyczne, społeczne i politechniczne. Celem tak zróżnicowanego programu jest pokazanie dzieciom rozmaitych dziedzin wiedzy, również tych, które do tej pory nie były dla nich interesujące, a nawet takich, które odbierane były przez nie jako szczególnie trudne i zniechęcające. Ciekawa oprawa wykładów, konkursy, nagrody, eksperymenty, indeksy sprawią, że dzieci poczują się jak prawdziwi studenci.

 

Wykłady odbywać się będą od października 2019 r. do czerwca 2020 r., raz w miesiącu (sobota) i trwać będą około 60-70 minut.

Zainteresowane osoby chętne do udziału w zajęciach proszone są o zgłaszanie się bezpośrednio do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Białobrzegach (sekretariat) lub telefonicznie (48 613 23 70).

Koszt udziału w zajęciach wynosi 40 zł/miesięcznie.

 

PLAKATY MGOK12

 

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze
muw swm mck dzu