Białobrzeski Uniwersytet Dziecięcy - informacja organizacyjna

PLAKATY MGOK11Z wielką przyjemnością informujemy, że pierwszy zjazd Białobrzeskiego Uniwersytetu Dziecięcego odbędzie się w sobotę 19 października 2019 r. w godzianch 10.00 - 11.30. Koszt udziału w zajęciach wynosi 40 zł/miesięcznie. Prosimy o wcześniejsze uregulowanie opłaty. W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt pod nr telefonu: 48 613 23 70.

Głównym celem inicjatywy jest pomoc w rozwoju potencjału twórczego i intelektualnego dzieci w wieku od 6 do 14 lat, rozbudzenie aktywności poznawczej, przekazanie wiedzy i umiejętności z zakresu różnych dziedzin nauki.

Jak powstało życie na Ziemi? Czy można zamienić domową kuchnię w prawdziwie laboratorium chemiczne? W jaki sposób nowoczesne technologie ulepszają nasz świat? To tylko niektóre pytania, które będą tematem przewodnim sobotnich spotkań z nauką, organizowanych w ramach Białobrzeskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Drzwi Uniwersytetu stoją otworem dla wszystkich dzieci ciekawych świata, niebojących się zadawać pytań i poszukiwać rozwiązań dla swoich wątpliwości. Wszystkie dziedziny nauki prezentowane są w oparciu o klasyczny podział wiedzy na nauki przyrodnicze, formalne, humanistyczne, społeczne i politechniczne. Celem tak zróżnicowanego programu jest pokazanie dzieciom rozmaitych dziedzin wiedzy, również tych, które do tej pory nie były dla nich interesujące, a nawet takich, które odbierane były przez nie jako szczególnie trudne i zniechęcające. Ciekawa oprawa wykładów, konkursy, nagrody, eksperymenty, indeksy sprawią, że dzieci poczują się jak prawdziwi studenci.

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze
muw swm mck dzu