Wystawa malarstwa Krzysztofa Lisa już otwarta

75580505 1424425451066069 6836780627409240064 n22 listopada br. w Białobrzeskiej Galerii Sztuki mieszczącej się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Białobrzegach odbyło się uroczyste otwarcie wystawy białobrzeżanina Krzysztofa Lisa. Uroczystego otwarcia dokonali dyrektor MGOK Andrzej Łukomski, burmistrz naszego miasta Adam Bolek, Zdzisław Doleżyński, u którego nauki pobierał artysta oraz autor zaprezentowanych obrazów Krzysztof Lis. W otwarciu udział wzięli m.in. najbliższa rodzina artysty, przyjaciele oraz zaproszeni goście. Krzysztof Lis malarz – amator wyszedł spod fachowej ręki swoje nauczyciela, malarza Zdzisława Doleżyńskiego, który już w szkole podstawowej zauważył u Krzysztofa Lisa inklinacje ku malarstwu. Szybko znalazł dla niego miejsce do realizacji tych zamiłowań w nowo powstałym Ognisku Plastycznym.

Pierwsza wystawa odbyła się w księgarni w Białobrzegach przy ulicy Reymonta i zorganizowana została przez p. Zdzisława Doleżyńskiego. Obrazy Krzysztofa Lisa pokazywane były również na wystawie zbiorczej twórców powiatu białobrzeskiego z okazji 450-lecia nadania praw miejskich miastu Białobrzegi. Połączone to było z akcją wydania broszury „Nasi twórcy”, gdzie wśród znakomitych postaci znalazła się osoba Krzysztofa Lisa.

Wiele obrazów Krzysztofa Lisa powędrowało za granicę m.in. do Berlina Zachodniego, Finlandii, Kanady, RFN czy Włoch. Świadczy to o akceptacji jego malarstwa.

- Cieszę się bardzo, że to tyle osób zaszczyciło mnie swoją obecnością na wystawie. Maluję już ponad 50 lat i mam nadzieję, że moje prace spodobają się wszystkim odwiedzającym – powiedział autor obrazów.

Serdeczne podziękowania składamy restauracji Krakowska 4 za przygotowanie przepysznych przystawek na dzisiejszą wystawę.
Wystawa będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 15.00 do stycznia 2020 roku.
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzenia naszej Białobrzeskiej Galerii Sztuki.