Tęczowa Zima 2020 - dzień 7

87143485 1509416202566993 7736877314473984000 nKolejnym przystankiem na mapie wydarzeń "Tęczowej Zimy" był Stadion Narodowy w Warszawie, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć największą w Europie wystawę budowli z kocków LEGO. Rekordowej wielkości budowle zostały sprowadzone z całego świata. Projekt Wystaw budowli z klocków LEGO® to polska marka rozpoznawalna w wielu krajach Europy. W ciągu ostatnich dwóch lat wystawę można było oglądać m.in.: w Budapeszcie, Zagrzebiu, Bukareszcie, Pradze, Bratysławie oraz Maladze.

Co zobaczyliśmy?

• Plac św. Piotra wraz z Bazyliką i Kolumnadą – Imponujący wielkością (5 m długości ) i dbałością o każdy szczegół Plac św. Piotra wraz z Bazyliką i Kolumnadą z ponad 500.000 klocków. Specjalnie na wystawę w Warszawie makieta została przetransportowana samolotem z USA, a ksiądz Bob przy okazji montażu miał okazję odwiedzić kraj swoich przodków.
  • Siedem cudów świata – Najbardziej znane budowle, zarówno te starożytne (Piramida Cheopsa, Kolos Rodyjski, Posąg Zeusa), jak i nowe cuda świata (Wielki Mur Chiński, Posąg Chrystusa z Rio de Janeiro, Machu Picchu, Koloseum).
  • Zmysły człowieka – Fascynujące modele ukazujące budowę narządów człowieka, dzięki którym poznajemy otoczenie. Można zobaczyć precyzyjnie zbudowane z klocków narządy człowieka, takie jak m.in: ucho, język, oko, nos. Najmłodsi dzięki opisanym ciekawostkom zdobywają wiadomości na temat funkcjonowania organizmu.Wioska Świętego Mikołaja z ruchomą fabryką prezentów, pociągiem jeżdżącym po całej śnieżnej krainie i reniferami zaprzężonymi w sanie
  • Stocznia na planecie Corellia z filmu „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie”. To tam powstał Imperial Star Destroyer.Anna i Robert Lewandowscy w skali 1:1 przestawieni nie w strojach sportowych, lecz w eleganckich kreacjach.
  • Pokój strachów – “przerażające” miejsce tylko dla odważnych…
  • Kapliczka w austriackim miasteczku Oberndorf bei Salzburg, w której ponad 200 lat temu, podczas pasterki po raz pierwszy wykonana została jedna z najbardziej znanych na świecie kolęd.
  • Ogromny park rozrywki – Zbudowany z 45.00 klocków, inspirowany jest najbardziej znanymi lunaparkami świata: Legolandem i Disneylandem. Powierzchnia makiety to 25 m2.
  • Mozaika – Zbudowana z 60.000 klocków mozaika o powierzchni 15 m2 przedstawiająca celtycką dziewczynę.

Ponadto, na Uczestników naszej akcji, czekała całkowicie nowa Strefa Zabawy o powierzchni ponad 500 m2 z krainą Friends, wielkim miastem wprost z Lego City, przestrzenią dla najmłodszych oraz niezliczoną ilością atrakcji i inspiracji do tworzenia własnych budowli.