Kulturalna Ławeczka z… Recitalem – “Powróćmy jak za dawnych lat”

FOTO konkurs7Serdecznie zapraszamy na kolejną odsłonę "Kulturalnej Ławeczki " tym razem z recitalem najpiękniejszych piosenek oraz monologów z lat dwudziestych i trzydziestych w wykonaniu Julity Kożuszek-Borsuk. Recital “Powróćmy jak za dawnych lat”, są to najpiękniejsze piosenki z lat 20. oraz monologi pisane dla Hanki Ordonówny, wykonywane przez artystkę w kostiumach z epoki. Któż nie zna szlagieru “Na pierwszy znak” czy “Nikt tylko Ty”? Przy pomocy piosenki zabierze Państwa w sentymentalną podróż w czasy, gdy uczucia może były takie same, ale mówiło i śpiewało się o nich zupełnie inaczej. W czasy gdzie kultura słowa i melodii tworzyła nierozerwalną całość w postaci niezapomnianych piosenek. Razem zanucimy “Już nie zapomnisz mnie”, bo piosenka nie da Państwu zapomnieć. Obiecuję że każdy znajdzie coś dla siebie i ma nadzieję, że od tego wieczoru śpiewać Państwo będą każdego dnia, a miłość nam wszystko wybaczy.

Julita Borsuk-Kożuszek

Absolwentka Szkoły Muzycznej I i II st. w Poznaniu, Studia Wokalno-Aktorskiego im. Baduszkowej w Gdyni oraz Akademii Muzycznej w Warszawie (Pedagogika Baletu). W teatrze zadebiutowała jako adeptka w spektaklu Żołnierz królowej Madagaskaru w reżyserii Jerzego Gruzy, 7 kwietnia 1991 w Teatrze Muzycznym w Gdynii. W latach 1994 -2002 była aktorką warszawskiego Teatru Rampa na Targówku.


Współpracuje z różnymi teatrami muzycznymi (Operetka Warszawska, Teatr Muzyczny „Roma”, Komedia w Warszawie, Opera i Operetka w Szczecinie) i innymi (Teatr na Woli, Teatr Staromiejski, Teatr Kamienica w Warszawie, Teatr Dramatyczny
im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku), w tym nadal z Teatrem Rampa. Julita ma w swoim dorobku artystycznym największe role musicalowe, debiutowała rolą Marii w Musicalu West Side Story, przez 10 lat współpracowała z TVP i TVN. Grywa zarówno w spektaklach dla dzieci, jak i dla dorosłych, bierze udział w przedstawieniach impresaryjnych.


Pojawia się także w serialach (m.in. Na dobre i na złe, Ojciec Mateusz) i w programach telewizyjnych, pracuje też w dubbingu, jej głosem mówi Świnka Peppa.

 

FOTO konkurs7logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze
muw swm mck dzu