TAJNIKI MUZYKI - darmowe warsztaty muzyczne dla dzieci i młodzieży

117770765 1668670856641526 733577234139128419 oSerdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w bezpłatnych warsztatach muzycznych pt. „Tajniki muzyki”. Mamy do zaoferowania cztery rodzaje warsztatów: wokalne, gry na fortepianie, perkusyjne oraz gitarowe poprowadzone przez wybitnych artystów polskiej sceny muzycznej: Wojciech Owczarek, Piotr Sujka, Paweł Matracki, Julita Kożuszek - Borsuk oraz Dorota Wasilewska. Warsztaty wokalne i gry na fortepianie odbędą się w dniu 26 września, natomiast warsztaty gitarowe i perkusyjne 2 października w sali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Białobrzegach. Celem warsztatów jest popularyzacja wiedzy i rozwijanie zainteresowań muzycznych,rozbudzenie wrażliwości i potrzeby kontaktu z muzyką. Projekt jest realizowany z dofinansowania w ramach Programu Kultura – Interwencje 2020 ze środków finansowych Narodowego Centrum Kultury.

Karta zgłoszenia jest do pobrania 👉 KARTA ZGŁOSZENIA

Zgłoszenia, tylko elektroniczne, należy wysyłać na adres 📧: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Celem warsztatów jest wykorzystanie muzyki dla rozwoju osobistego dzieci i młodzieży, która swoją przyszłość wiąże z muzyką lub teatrem muzycznym. Działalność praktyczna warsztatów stwarza uczestnikowi możliwość zwiększenia świadomości i wrażliwości muzycznej.Umożliwia rozwój umiejętności i zdolności wokalnych oraz muzycznych. Repertuar będzie dobrany tak, aby trafić w panujące trendy jak i również zaznajomić uczestników ze starszymi, wartościowymi i utworami zapisanymi wielkimi kartami w historii polskiej muzyki. Dzięki tej inicjatywie Uczestnicy warsztatów nawiążą bezpośredni kontakt z najwyższej klasy autorytetami branży muzycznej, rozwiną warsztat techniczny oraz odnajdą własną stylistykę i sposób wypowiedzi poprzez śpiew. Ponadto pozyskają umiejętności tworzenia repertuaru oraz świadomości ciała jak i również pokonywanie tremy i wyćwiczenie technik pomagających w samoakceptacji. Dodatkowo nabędą umiejętność współpracy z muzykami na scenie, doświadczenie z pracy w akompaniatorem i sekcją rytmiczną oraz
opanowanie ruchu scenicznego i obycia estradowego. Warsztaty pomogą im również rozbudzić pomysłowość w poszukiwania odpowiedniej interpretacji utworu i dążeniu do profesjonalizmu pracy z mikrofonem.

Na zakończenie cyklu warsztatów odbędzie się wspólny koncert na którym wystąpią i zaprezentują swoje nabyte umiejętności Uczestnicy naszych warsztatów w piosence legendy polskiej sceny muzycznej - Czesława Niemena.


Warsztaty muzyczne to dobry wybór nie tylko dla dzieci uzdolnionych muzycznie ale również dla tych którzy lubią śpiewać, słuchać muzyki czy grać na instrumentach. Warto zaznaczyć, że osoby uczestniczące w naszych warsztatach będą mogły poszerzać swoją wiedzę i praktykę w nowo założonej Orkiestrze Dętej przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Białobrzegach. Orkiestra będzie dla nich dodatkowym bodźcem do kontynuowania swoich pasji i poszerzania wiedzy. Praca zespołowa spowoduje integrację i rozwijanie umiejętności muzycznych dzieci i młodzieży grających w przyszłości na instrumentach dętych w orkiestrze.

 

 

117770765 1668670856641526 733577234139128419 o

 

 

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze
muw swm mck dzu