"Białobrzeskie Regaty Kajakowe" zakończyły wakacje

DSC03135W niedzielę, 30 sierpnia odbyły się II Białobrzeskie Regaty Kajakowe nad Pilicą. W imprezie wzięło udział 70 załóg kajakowych.

Regaty kajakowe nad Pilicą odbyły się po raz drugi. Tym razem impreza dofinansowana została ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Uczestniczyć w niej mogli wszyscy mieszkańcy Ziemi Białobrzeskiej oraz goście, którzy preferują aktywny wypoczynek w kajaku. Regaty w tym roku składały się ze spływu kajakowego na odcinku Przybyszew – Białobrzegi (9 km). Wzięła w nich udział rekordowa liczba startujących – 140 osób, wśród których były załogi z Radomia, Warszawy, Łodzi, Wieliczki czy Gliwic.

 

 - Cieszymy się, że w tym roku prawie podwoiliśmy liczbę biorących udział w regatach. Pokazuje to, że pomysł był dobry i zapewne wpisze się na stałe w kalendarz imprez organizowanych w naszym mieście – mówi burmistrz Adam Bolek.

Imprezie towarzyszył pokaz ratownictwa wodnego przygotowany przez ratowników WOPR w Białobrzegach. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz pakiety startowe z przewodnikami. Regaty zakończyły się wspólnym posiłkiem oraz koncertem muzyki żeglarskiej w wykonaniu zespołu Gama Dance – Radosław Birkowski. Lody dla wszystkich uczestników imprezy ufundowała firma Frubella z Białobrzegów.

Nagrody indywidualne wręczał burmistrz miasta i gminy Adam Bolek dla: najstarszego uczestnika i uczestniczki, najmłodszego uczestnika regat oraz załogi z najdalszej miejscowości od Białobrzegów.


Organizatorem Regat był Urząd Miasta i Gminy w Białobrzegach oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Białobrzegach.


Partnerami wydarzenia byli: Urząd Marszałkowski woj. Mazowieckiego, Kajaczek.pl, Wincent Sport, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Białobrzegach, Frubella Processing Sp. z o.o.

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze
muw swm mck dzu