Powróćmy jak za dawnych lat w zaczarowany bajek świat…

DSC03636 kopiaW ten bajek świat – świat dwudziestolecia międzywojennego – zabrała nas śpiewająca Aktorka, piękna i utalentowana Julita Kożuszek-Borsuk przy akompaniamencie Mariusza Dubrawskiego. Od pierwszej chwili oczarowała nas wspaniałą osobowością, promiennym głosem i niebywałą aparycją.

Z wielkim pietyzmem i wdziękiem wprowadziła publiczność w klimat stołecznych kabaretów II Rzeczypospolitej, w których królowała niepodzielnie charyzmatyczna Hanka Ordonówna. Jej osobowość wywierała ogromny wpływ na kobiety tamtych lat, inspirując je urodą, talentem, strojem, zachowaniem. Tę prawdziwą gwiazdę warszawskich – i nie tylko – salonów przywołała w recitalu Julita Kożuszek-Borsuk. Zachowując ogromny szacunek do wykonywanych utworów zabrała nas w podróż do muzycznego 20-lecia tak dobrze znanymi pięknymi piosenkami, jak liryczne: „Nikt, tylko ty”, „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Na pierwszy znak”, czy dowcipne: „Ja się boję sama spać” czy „Amantów trzech”.

Publiczność znakomicie reagowała na kolejne piosenki, zarówno śpiewając wspólnie z Artystką, jak i nawet dając się ponieść choreografii, nawiązując cudowną, optymistyczną interakcję z Aktorką. Taki koncert naładowuje duszę i serce radością i pozytywną energią na długi czas i mamy nadzieję, że pozostanie w Państwa pamięci na długo. My ze swojej strony obiecujemy, że to był dopiero początek występów Pani Julity Kożuszek-Borsuk w Białobrzegach.

Warto dodać, że w niedzielne popołudnie na białobrzeskim rynku można było także zobaczyć z bliska fotograficzną wystawę plenerową Pana Arkadiusza Kurowskiego pt. "Kamień we mgle". Zdjęcia przedstawiają piękny krajobraz miejscowości Kamień podczas porannej mgły. Wystawę można obejrzeć w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Białobrzegach od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 16.00 (przed budynkiem MGOK).

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Białobrzegach składa serdeczne i szczególne podziękowania dla kierownictwa i pracowników Zakładu Usług Komunalnych w Białobrzegach za cykliczną pomoc w organizacji wydarzeń kulturalnych.

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze
muw swm mck dzu