Ruszyła budowa nowego Domu Kultury

128878428 1769550139886930 4231275399896031906 nRozpoczęły się prace przy rozbudowie białobrzeskiego Domu Kultury. W piątek 27 listopada odbyła się oficjalna inauguracja prac budowlanych. Symboliczną pierwszą łopatę na placu budowy wbili: wicemarszałek województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski, burmistrz Adam Bolek, były starosta Andrzej Oziębło, który brał udział w negocjacjach dot. budowy nowego skrzydła MGOK, dyrektor MGOK Andrzej Łukomski oraz wiceprezes firmy wykonującej inwestycje Piotr Pluta.

 

Przypomnijmy, 18 lipca 2019 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Białobrzegach burmistrz Adam Bolek i wicemarszałek woj. mazowieckiego Rafał Rajkowski podpisali umowę na dofinansowanie budowy nowego skrzydła Domu Kultury. Gmina Białobrzegi otrzymała 1,8 mln zł na to zadanie.
 
- Cieszę się, że jesteśmy w miejscu dość szczególny, miejscu, gdzie powstaje nowy Dom Kultury. Inwestycja łącznie kosztować będzie blisko 4 mln złotych, z czego spora część tej kwoty pochodzi z pieniędzy Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach wsparcia ważnych inwestycji na terenie województwa mazowieckiego. Budynek ten będzie służył całej białobrzeskiej społeczności jak również okolicznym mieszkańcom z całego powiatu. Wspomnę, że był to jedyny powiat w województwie, który jeszcze nie dysponował budynkiem o takiej charakterystyce. Czekamy na pomyślny finał tej inwestycji – podkreślił wicemarszałek woj. mazowieckiego Rafał Rajkowski.
 
Umowa dotacji w ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju Województwa Mazowieckiego, przewiduje budowę nowego skrzydła budynku. Jednocześnie nadmieniam, że pod koniec ubiegłego roku rozebrano niedokończony kinoteatr, którego budowa rozpoczęła się jeszcze w latach 70. XX wieku. Budynek ten straszył Białobrzeżan przez ponad 40 lat.
 
- Jest to szczególny dzień dla mieszkańców naszego miasta oraz całego powiatu. Pokazuje to dobrą współpracę na linii urząd marszałkowski – urząd gminy. Jako były starosta miałem okazję uczestniczyć w rozmowach dotyczących budowy tego przedsięwzięcia. Wspólnie z burmistrzem Adamem Bolkiem zabiegaliśmy o środki na budowę, to się udało. Inwestycja ta z pewnością przyczyni się do rozwoju naszego miasta – powiedział Andrzej Oziębło, były starosta białobrzeski.
 
W nowym obiekcie o powierzchni ponad 400m2 mieścić się będzie kino „Za Rogiem” (na 55 miejsc) oraz nowoczesna czytelnia. Całość będzie tak zaprojektowana, że na potrzeby większych imprez sala pomieści ponad 200 osób widowni. Przebudowane zostanie również otoczenie budynku, powstaną parkingi i mała architektura. Plac zyska nowe oświetlenie i zieleń.
 
- Cieszę się, że w końcu rozpoczęła się rozbudowa naszego Domu Kultury. Dla mnie, podobnie jak i dla pozostałych mieszkańców miasta to ważny moment. W miejscu dawnego starego, nigdy nie skończonego budynku powstanie nowoczesny obiekt, który w znacznym stopniu podniesie poziom artystyczny i stanie się kolejnym ważnym miejscem na mapie naszych Białobrzegów – podkreślił burmistrz Adam Bolek.
 
Prace budowlane potrwają do marca 2022 roku
logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze
muw swm mck dzu