Poznaliśmy zwycięzców konkursu fotograficznego „Białobrzegi w obiektywie”

20210222 130729Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Białobrzegach rozstrzygnął drugą edycję konkursu fotograficznego pn. „Białobrzegi w Obiektywie”. W sumie komisja konkursowa w składzie: Andrzej Zygmunt Łukomski (przewodnicząca), Mateusz Rzeźnicki, Grzegorz Kacprzak, Kacper Skrzypczyński i Jakub Stańczyk wzięła pod uwagę ponad 100 zdjęć. Konkurs „Białobrzegi w obiektywie” trwał przez osiem miesięcy, a jego celem było zachęcenie mieszkańców do wspólnego odkrywania i podziwiania najurokliwszych zakątków gminy Białobrzegi oraz popularyzacji i promocji turystyki wśród mieszkańców naszego regionu jako elementu życia codziennego i sposobu na rekreację. Każdy z uczestników mógł (co miesiąc) w tym czasie zgłosić do konkursu maksymalnie po dwa zdjęcia w odpowiedniej kategorii: I – architektura, II – pejzaż i przyroda, III – sport i rekreacja, IV – gmina w porach roku.

 

 - Nie było łatwo wybrać spośród takiej liczby wspaniałych zdjęć tylko te, które zasługują na szczególną uwagę i tym samym tytuł „zdjęcia roku” - mówił Zygmunt Andrzej Łukomski, dyrektor MGOK w Białobrzegach.

 

I MIEJSCE przyznano Katarzynie Nowickiej - za fotografię „Wytchnienie po upalnym dniu”

Wytchnienie po upalnym dniu

 

II MIEJSCE przyznano Agnieszce Matysiak - za fotografię „Białe Brzegi”

Białe Brzegi

 

III MIEJSCE przyznano Małgorzacie Skwarek - za fotografię „Majowa Pilica”

Majowa Pilica Malgorzata Skwarek

 

Autorzy wyróżnionych prac fotograficznych otrzymali od Organizatorów cenne nagrody rzeczowe.

Zapraszamy wszystkich do zobaczenia tych niezwykłych zdjęć od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 15.00 w Białobrzeskiej Galerii Sztuki. Wystawa potrwa do połowy marca.

Zapraszamy również do wzięcia udziału w III edycji konkursu, która rozpocznie się na początku marca br. i potrwa do końca stycznia 2022 roku. Tym razem fotografie będzie można wykonywać w trzech kategoriach: INWESTYCJE, KRAJOBRAZ, WYDARZENIA.

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze
muw swm mck dzu