Nowy sprzęt i wyposażenie w MGOK Białobrzegi

IMG 8434Profesjonalna rampa sceniczna, nowoczesny sprzęt oświetleniowy i wytwornica dymu LED to wyposażenia zakupionego przez MGOK w Białobrzegach dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z EFRROW o łącznej wartości 7 875,00 zł.

W dniu 23 kwietnia roku 2021 Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Białobrzegach podpisał umowę o powierzenie grantu nr I/08/PG/20 ze Stowarzyszeniem LGD „Zapilicze” dla poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 pt. „Rozwój życia kulturalnego mieszkańców ziemi białobrzeskiej poprzez doposażenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Białobrzegach w sprzęt sceniczny” w zakresie wzmocnienia kapitału społecznego, w tym przez podnoszenie wiedzy społeczności lokalnej w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych, także z wykorzystaniem rozwiązań innowacyjnych.

W wyniku realizacji operacji osiągnięty został następujący cel: zwiększenie oferty kulturalno-rozrywkowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Białobrzegach poprzez doposażenie podmiotu w profesjonalny i nowoczesny sprzęt sceniczny.

Realizacja projektu przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Białobrzegach, poprzez organizację imprez co za sobą niesie zwiększenie integracji społecznej mieszkańców LSR „Zapilicze”.

Nowy sprzęt pozwoli na rozszerzenie i uatrakcyjnienie oferty programowej MGOK w zakresie edukacji kulturalnej i animacji kultury.