PSYjaciele – wystawa psów do adopcji

PLAKATY MGOK 51 kopiaOd poniedziałku 19 lipca do końca wakacji na terenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Białobrzegach oraz podczas najbliższych wydarzeń plenerowych na białobrzeskim rynku będzie można obejrzeć wystawę psów ze schroniska „PSYjaciele w potrzebie” w Małym Bożym. Przedstawione grafiki prezentują jednakowo młode psy, ale również weteranów schroniska. Każdy z nich, zasługuje na miłość i stały dom. Dlatego gorąco zachęcamy: nie kupuj, zaadoptuj!

Psy przebywające w schronisku są wyjątkowe, niepowtarzalne i co najważniejsze mają wiele do zaoferowania. Adoptując psa ze schroniska, ma się dwa powody do dumy: jeden z posiadania psa, drugi z siebie. Warto mieć empatię dla świata, a w tym i dla bezbronnych, bezdomnych stworzeń. Adopcja to przede wszystkim polepszanie dobrostanu psa, który w schronisku nie otrzyma tego wszystkiego, co może zapewnić psu, jego własny, kochający człowiek.

 

Nigdzie, nawet w najbardziej renomowanej hodowli, nie znajdzie się tak różnorodnych cech psów i nie będzie się mieć takiego dużego wyboru. Są tutaj małe i duże czworonogi, mniej lub bardziej energiczne, do mieszkania i na podwórko (psy na łańcuch nie są wydawane).

Każdy pies w boksie posiada swoje imię, określony charakter i historię mniej lub bardziej smutną. W schronisku jest duża rotacja, lecz zazwyczaj do adopcji idą psy młode, szczeniaki i te bardziej urodziwe. Psy, które głównie prezentujemy, nie mają tyle szczęścia, są to psy starsze, które utknęły w schronisku na dłużej. Stąd właśnie ta akcja, która mamy nadzieję, pozwoli znaleźć dla nich nowy dom.

Starszego psa może zaadoptować każdy, kto ma odrobinę czasu, minimum warunków, dobre chęci no i serce. Te psy nie są bardzo wymagające, nie potrzebują długich, wyczynowych spacerów, mogą mieszkać nawet w bloku, towarzysząc na przykład osobom starszym.

W poszukiwaniu odpowiedniego pupila nie możemy zapomnieć o rozsądku i edukacji. Zanim podpiszemy umowę adopcyjną, pracownik schroniska przeprowadzi rozmowę przed adopcyjną i zdecyduje, czy potencjalny nowy właściciel i wybrany pupil do siebie pasują.

A może wolontariat?

Wolontariat to ważny element każdego, dobrze funkcjonującego schroniska dla zwierząt. Praca wolontariusza w schronisku ma ogromne znaczenie dla zwierząt, które przebywają na jego terenie. Wolontariat w schronisku to bardzo odpowiedzialne zadanie, a wolontariusz musi wykonywać swoje obowiązki sumiennie i terminowo. Polegają na nim nie tylko inni wolontariusze i pracownicy danego schroniska, ale głównie zwierzęta, które czekają na jego przybycie.

Wolontariusze wychodzą z psami na spacery, socjalizują zwierzęta, tworzą ogłoszenia i szukają domów dla podopiecznych schroniska, promują wolontariat, uczą podstawowych komend, czeszą, obserwują zachowania i kondycję psiaków. Pomagają nalewać wody do misek, szczególnie gdy jest gorąco lub zimno, więc woda w miskach szybko zamarza.

Wolontariat nie tylko musi opierać się na weekendowych spacerach, można pomagać w inny sposób dostosowany do możliwości wolontariusza, można organizować zbiórki karmy i akcesoriów dla psiaków w szkołach, przedszkolach, w firmach, można zostać też foto-wolontariuszem.

Jeśli więc masz czas i chęci, zapraszamy do czynienia dobra dla innych! Zainteresowane osoby wolontariatem prosimy o kontakt telefoniczny: 665 216 825 lub mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zachęcamy również do śledzenia strony: https://www.facebook.com/PSYjacielewpotrzebie
Jeśli jesteś zainteresowana/y adopcją to koniecznie zadzwoń pod podany numer telefonu: 665 216 825

Autorką zdjęć oraz grafik przedstawionych na wystawie jest Wiktoria Frelik – foto-wolontariuszka schroniska w Małym Bożym. Wiktoria ukończyła Fotografię na Warszawskiej Szkole Filmowej i na co dzień wyczarowuje magiczne zdjęcia nie tylko psów, ale także ludzi. Jak mówi, spełnia się w fotografii artystycznej, a swój warsztat doskonali od 10 lat. Jej misją jest tworzenia prac najwyższych jakości, dążących do miana dzieła oraz sprawianie, że dzięki sesji na twarzy osoby fotografowanej zawita uśmiech. Kocha ludzi (i psy) oraz uwielbia spędzać z nimi czas. Zachęcamy do odwiedzenia strony Wiktorii oraz współpracy z nią.


https://wiktoriafrelik.pl/
https://www.instagram.p/psia.fotoczarodziejka


Organizatorami wystawy jest Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Białobrzegach, Schronisko dla zwierząt Małe Boże oraz Urząd Miasta i Gminy w Białobrzegach. Szczególne podziękowania kierujemy dla Pani Wiktorii Frelik za przepiękne zdjęcia i grafiki oraz Katarzynie Radek zainicjowała ona wystawę w Białobrzegach. Także dzięki niej poniższe motto w naszym regionie ma tak wielkie znaczenie dla bezdomnych psów: „adoptując jedno zwierzę, nie zmienisz świata, ale zmieni się cały świat dla tego jednego zwierzaka”.

 

PLAKATY MGOK 51 kopia

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze
muw swm mck dzu