Rekordowa frekwencja Białobrzeskich Regat Kajakowych nad Pilicą!

IMG 9714 kopiaRówno 200 osób wystartowało w niedzielne przedpołudnie w ramach trzeciej już edycji Białobrzeskich Regat Kajakowych nad Pilicą. To dotychczasowy rekord frekwencji w organizowanym od 2019 roku przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Białobrzegach wraz z  Urzędem Miasta i Gminy Białobrzegi wydarzeniu.

Kajakarze, pokonując blisko 9-kilometrową trasę, mogli podziwiać z poziomu wody piękne, nadpiliczne krajobrazy, a potem w rodzinnej atmosferze odpocząć na przygotowanym pikniku na stanicy WOPR w Białobrzegach. Wydarzenie zostało współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

 

Regaty rozpoczęły się w niedzielny poranek 12 września od obowiązkowej rejestracji Uczestników, a tym samym odbiorze pakietów startowych w biurze, które na tę okoliczność znajdowało się przy białobrzeskim jeziorze wschodnim.  Stąd też uczestnicy zostali przewiezieni autokarem w górę rzeki, aby udać się na linię startu do Przybyszewa.

Na mecie Regat, czyli na stanicy WOPR w Białobrzegach, na naszych zawodników czekał piknik z różnymi atrakcjami m.in. grill, lody, muzyka, wspólna zabawa oraz nagrody. Każdy uczestnik otrzymał okolicznościowy medal Białobrzeskich Regat Kajakowych, a puchary dodatkowo otrzymali:

Najmłodszy Uczestnik/czka – Natan Rożek

Najstarsza Uczestniczka – Zofia Szczepanowska

Najstarszy Uczestnik – Marian Olszewski

Uczestniczka/Uczestnik z miejscowości najdalej położonej od Białobrzegów – Załoga z Gliwic

Regatowe trofea wręczał Burmistrz Miasta i Gminy Białobrzegi Adam Bolek wraz ze swoim zastępcą Mieczysławem Danielewiczem.

Podczas pikniku został odegrany białobrzeski hejnał, gościnnie również wystąpili i zaśpiewali białobrzeskie HLOPAKY.

Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom III edycji Białobrzeskich Regat Kajakowych za wspaniałą, rodzinną atmosferę! Szczególne podziękowania kierujemy do:

WOPR Białobrzegi –  za organizację pikniku i doskonałe zabezpieczenie ratownicze

Kajaczek.pl i Wincentsport – za dotychczasową współpracę i pomoc w organizacji wydarzenia

Frubella Processing Sp. z o.o. – za dotychczasową współpracę i pyszne lody, które cieszyły się wielką popularnością w czasie pikniku

ZIELONA-ENERGIA.COM – za dotychczasową współpracę i pomoc w organizacji wydarzenia

HLOPAKY – za wspaniały występ artystyczny i muzyczną promocję Białobrzegów

Kapelmistrz Białobrzeskiej Orkiestry Dętej OSP – za wspaniałą oprawę artystyczną na wodzie i podczas pikniku

Zakład Usług Komunalnych w Białobrzegach – za nieocenioną i niezmierzoną pomoc w organizacji wydarzania

Kolejna edycja potwierdziła, że Białobrzeskie Regaty Kajakowe nad Pilicą cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród kajakarzy w całej Polsce. Przy okazji każdej z edycji podkreślają oni, że impreza organizowana jest na najwyższym poziomie, a walory rzeki Pilicy są nie do przecenienia. DZIĘKUJEMY i zapraszamy za rok!

 

Fotorelacja z wydarzenia na stronie: facebook.com/mgokbialobrzegi

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze
muw swm mck dzu