Ślubujemy!... Inauguracja roku akademickiego 2021/2022 Białobrzeskiego Uniwersytetu Dziecięcego

250556128 2028960070612601 5681331721159089242 nRok akademicki Białobrzeskiego Uniwersytetu Dziecięcego otwarty! Uniwersytet dziecięcy to miejsce dla dzieci, których ciekawość świata, ludzi i zdarzeń wybiega znacznie ponad przeciętną. Uniwersytet z powodzeniem przyjął się w Białobrzegach i jest kontynuowany ciekawymi i różnorodnymi propozycjami dla najmłodszych również w tym roku.

23 października 2021 r. o godzinie 10:00 w Hali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Białobrzegach odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2021/2022 w ramach Białobrzeskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Rekrutacja cieszyła się dużym powodzeniem, a potwierdziła to liczna obecność przybyłych małych studentów na pierwszych zajęciach. Oprócz studentów i ich rodziców w inauguracji uczestniczyli zaproszeni goście: Prorektor do spraw dydaktycznych i studenckich Uniwersytetu -Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu Elżbieta Sałata, Burmistrz Miasta i Gminy Białobrzegi Adam Bolek, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. KEN w Białobrzegach Jolanta Plesiewicz, Dyrektor MGOK Białobrzegi Mateusz Rzeźnicki.

 

Na wstępie wszyscy wspólnie wysłuchali uroczystą pieśń akademicką „Gaudamus” oraz białobrzeski hejnał, który został zagrany przez Tadeusza Ogorzałka muzyka Ochotniczej Straż Pożarnej w Białobrzegach. Podczas swoich przemówień zaproszeni goście przekazali bardzo wartościowe wskazówki oraz słowa otuchy rozpoczynającym przygodę naukową małym studentom. Następnie z ust studentów padły słowa przysięgi: „Ciekawi tego, co dla nas nowe i nieodkryte... Będziemy z radością odkrywać wiedzę o otaczającym nas świecie... ŚLUBUJEMY!

Aby przypieczętować początek udziału w tym festiwalu nauki każdy z nich otrzymał imienne indeksy, które będą towarzyszyć w tej podróży naukowej przez cały rok i posłużą z pewnością jako pamiątka na długie lata.

Pierwszy w tym nowym roku akademickim wykład pod nazwą Laboratorium Szalonego Fizyka, poprowadzili instruktorzy z Małego Inżyniera. Wykład ten rozpoczął się pokazem laboratoryjnym przy użyciu ciekłego azotu a później każdy ze studentów zmagał się z doświadczeniem polegającym na uzyskaniu środka ciężkości. Na sam koniec wykładu odbył się quiz a za dobrą odpowiedź troje studentów otrzymało tematyczne nagrody.

Rok akademicki 2021/2022 obejmuje osiem interaktywnych wykładów w Białobrzegach oraz dwa wykłady EXTRA w Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu, który jest patronatem Białobrzeskiego Uniwersytetu Dziecięcego.

BAWIMY UCZĄC, UCZĄC BAWIMY!

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze
muw swm mck dzu