Podsumowanie XXVIII Białobrzeskiego Festiwalu Piosenki im. Jeremiego Przybory

Bez nazwy 1Za nami kolejna edycja Białobrzeskiego Festiwalu Piosenki! Podobnie jak w minionych odsłonach festiwal cieszył się dużym zainteresowaniem. Tym razem nasze wyjątkowe święto muzyki odbyło się w hali sportowej przy PSP nr 1 im. KEN w Białobrzegach i przyciągnęło do naszej gminy blisko pięćdziesięciu wokalistów i wokalistek z całego regionu radomskiego. Festiwal dedykowany jest pamięci Jeremiego Przybory. Organizatorami wydarzenia byli: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Białobrzegach oraz Urząd Miasta i Gminy w Białobrzegach.

„To była prawdziwa uczta muzyczna”- tak jury XXVIII Białobrzeskiego Festiwalu Piosenki im. Jeremiego Przybory w składzie:

 

Szymon Wydra - wokalista, gitarzysta, kompozytor, założyciel i lider zespołu Carpe Diem,

Joanna Stachurska – Ruszkowska - prezes oraz współwłaściciel Radia Radom,

Jarosław Zarychta - były muzyk zespołu Ira. Obecnie formacja - Lay D Funk. Współprowadzący audycję pn. „Kolory Jazzu” w Radiu Radom,

Maciej Czarnecki – znany jako DJ Porter Matt. Prowadzący „VinyLove Czwartek” w radiu Rekord FM. Realizator wielu wydarzeń muzycznych,

podsumowało występy blisko 50 uczestników. Zgodnie z regulaminem wydarzenia 26 listopada 2021 r. jury obejrzało, wysłuchało i oceniło uczestników pod kątem: czystości intonacji, muzykalności, dykcji, interpretacji, doboru repertuaru do wieku, możliwości i warunków głosowych wykonawcy oraz ogólnego wyrazu artystycznego.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział, a zdobywcy pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca - dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Dodatkowo zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali voucher na warsztaty wokalne z Szymonem Wydrą. Zwieńczeniem warsztatów będzie wspólny koncert uczestników z Szymonem Wydrą i zespołem Carpe Diem w Białobrzegach.

Szymon Wydra jest finalistą I edycji programu „Idol”, oraz laureatem I miejsca „Szansy na sukces”. W swoim dorobku posiada  pięć albumów długogrających, z czego album „Bezczas” osiągnął status złotej, a później platynowej płyty. Zespół jest zdobywcą najważniejszych nagród polskiego przemysłu muzycznego m.in.: Eska Music Awards 2006, Super Jedynka Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu 2006, Mikrofon Popcornu (Wokalista Roku 2005) czy Sopot Top trendy 2007.

Lista laureatów i wyróżnionych w XXVIII edycji  Białobrzeskiego Festiwalu Piosenki im. Jeremiego Przybory:

Kategoria I: przedszkola/klasy „0”

I MIEJSCE:

Jakub Kacprzak

II MIEJSCE:

Gabriela Wróbel

III MIEJSCE:

Amelia Żak

WYRÓŻNIENIE:

Marcelina Bilska

Marcelina Adamska

 

Kategoria II: szkoły podstawowe klasy I-IV

I MIEJSCE:

Antonina Bilska

II MIEJSCE:

Amelia Aderek

III MIEJSCE:

Julia Szabat

WYRÓŻNIENIE:

Aleksander Siek

Maja Pietrasik

Kategoria III: szkoły podstawowe klasy V-VIII

I MIEJSCE:

Malwina B.

II MIEJSCE:

Róża Falkowska

III MIEJSCE:

Julia Kozuj

 

Kategoria IV: szkoły ponadpodstawowe i dorośli

I MIEJSCE:

Marcelina Litwin

II MIEJSCE:

Anna Kurys

III MIEJSCE:

Emilia Stępniewicz

WYRÓŻNIENIE:

Anna Umięcka

Sandra Wesołowska

Martyna Płaszczyńska

 

Warto podkreślić, że specjalne wyróżnienie w trakcie festiwalu otrzymał zespół "AKORD" pod opieką Instruktora Pana Artura Gałki, który reprezentował Szkoły Specjalne w Adamowie. Zespół wystąpił w składzie: Michał Karasek, Albert Krzysztoszek, Filip Błoński, Karol Stolarski, Jakub Dąbrowski, Katarzyna Kołodziejczak oraz Aniela Wiktorska. 

Wspaniałym wykonawcom i ich opiekunom artystycznym gratulujemy, gorąco dziękujemy za udział i zapraszamy za rok na 29. edycję festiwalu!

Szczególne podziękowania kierujemy do Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 im. KEN w Białobrzegach za udostępnienie hali sportowej oraz Dyrekcji Zakładu Usług Komunalnych w Białobrzegach za pomoc w organizacji festiwalu.

Dziękujemy również sponsorom białobrzeskiej kultury firmie Frubella Processing Sp. z o.o. oraz zielona-energia.com Klimczyk, Fonfara Sp. J.

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze
muw swm mck dzu