XXXV Mały Konkurs Recytatorski i „Warszawska Syrenka”

malyisyrenkaW dniu 12.03.2018 r. (poniedziałek) w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Białobrzegach odbyły się eliminacje gminne do XXXV Małego Konkursu Recytatorskiego oraz 41. Konkursu recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. Młodych artystów oceniało trzyosobowe Jury w składzie: P. Natalia Pawłowska, P. Edyta Mróz oraz P. Monika Śliwa.

W XXXV Małym Konkursie Recytatorskim wzięło łącznie udział 19 uczestników
w różnych kategoriach: kategoria przedszkola i klasy „0”: 9 uczestników,
klasy I – IV: 5 uczestników, klasy V – VII: 2 uczestników oraz gimnazjum:
3 uczestników.

Nominację do eliminacji powiatowych otrzymali:
Nela Rączka - Publiczne Przedszkole Nr 1 w Białobrzegach
Pietrasik Dorota – Publiczna Szkoła Podstawowa w Suchej
Julia Jodłowska – Publiczne Gimnazjum w Białobrzegach
Oskar Pośnik – Publiczne Gimnazjum w Białobrzegach

Ponadto wyróżniono: Polę Rdzanek - Publiczne Przedszkole Nr 1
w Białobrzegach, Julkę Harbat i Alicję Rosę - Niepubliczne Przedszkole „Promyczek” oraz Aleksandra Rosę - Publiczna Szkoła Podstawowa w Suchej.

W 41. Konkursie recytatorskim „Warszawska Syrenka” wzięło łącznie udział 15 uczestników w różnych kategoriach: klasy 0-III: 11 uczestników,
klasy IV – VII: 1 uczestników oraz klasy VII – VII i gimnazja: 3 uczestników.

Nominację do eliminacji powiatowych otrzymali:
Aleksandra Miros- Publiczne Przedszkole Nr 1 w Białobrzegach
Alicja Pałczyńska - Publiczna Szkoła Podstawowa w Suchej
Róża Falkowska - Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Białobrzegach
Iga Babik - Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Białobrzegach

Wyróżnieni zostali: Gabrysia Kaleta Niepubliczne Przedszkole „Promyczek”, Antonina Krzesińska - Publiczne Przedszkole Nr 1 w Białobrzegach oraz Julia Grabarczyk – Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Siódemka” w Białobrzegach.

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz słodki upominek. Dziękujemy serdeczne Paniom – Jurorkom oceniającym występy dzieci, Dyrektorom placówek oświatowych za oddelegowanie Pań do pracy w Komisji, uczestnikom oraz nauczycielom przygotowującym recytatorów do w/w konkursów. Laureatom, którzy otrzymali nominacje do eliminacji powiatowych życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.
Przypominamy, że eliminacje powiatowe XXXV Małego Konkursu Recytatorskiego i 41. Konkursu „WARSZAWSKA SYRENKA” odbędą się 20 marca 2018.r. o godz. 9.00 w sali tanecznej Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury, Białobrzegi, ul. Kościelna 31.