Nowe ekspozycje w Bibliotece MGOK

eksponatyW holu głównym naszej biblioteki w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury znajdują się nowe zdjęcia, pocztówki oraz magnesy autorstwa białobrzeżanina oraz pasjonata lokalnej kultury Kamila Milczarka.
Kim jest autor tych wszystkich pamiątek? Tak opisuje w kilku słowach samego siebie: Białobrzeżanin, regionalista, autor strony na facebooku "Białobrzegi i okolice w fotografii", członek zarządu Stowarzyszenia Białobrzeskie Towarzystwo Kulturalne, członek Radomskiej Inicjatywy Pocztówkowej, autor artykułów o tematyce historycznej na łamach Białobrzeskiej Gazety.Wszystkie pamiątki w/w regionalisty to tylko niewielka część jego wszystkich zbiorów, które zgodził się udostępnić na rzecz biblioteki. Oprócz wspomnianych rzeczy w drugiej części naszego holu znajdują się skany okładek praktycznie wszystkich regionalnych wydawnictw, które ukazały się na lokalnym rynku i są dostępne w wypożyczalni.Informujemy również, iż jest możliwość bezpłatnego odebrania pocztówek w naszej bibliotece. Ilość ich jest jednak ograniczona, dlatego radzimy nie czekać zbyt długo z decyzją. Każdy pasjonat ziemi białobrzeskiej powinien mieć taką pocztówkę w swojej kolekcji.Zachęcamy również do odwiedzenia fanpage "Białobrzegi i okolice w fotografii" na którym znajdziecie wiele ciekawostek oraz unikalnych zdjęć związanych z naszym regionem.