Pierwszy Bal Literacji Misiaków w Szczytach

szczyty bal 1209201723 listopada w filii bibliotecznej w Szczytach po raz pierwszy zorganizowany został Bal Literacki Misiaków. Wspólnie z koleżanką - Wioletą Kozakiewicz bibliotekarką z Białobrzegów, wpadłyśmy na pomysł zaproszenia do naszej filii dzieci z ich ulubionymi misiami.
Liczba przybyłych gości była na tyle zaskakująca, że w ostatniej chwili dostawialiśmy dodatkowe krzesełka dla uczestników. Po krótkim powitaniu zaczęliśmy wspólną zabawę. Na początku pani Wioleta przeczytała dzieciom 3 krótkie opowiadania o najstarszym misiu bajkowym – Misiu Uszatku. Następnie przeszliśmy do zajęć plastycznych.

Pierwsze pod nawą: „Dokończ Misia” polegały na dorysowaniu brakujących elementów misia oraz pomalowaniu i ozdobieniu go według własnego gustu i upodobania. Drugi temat brzmiał: „Balowa maska”. Uczestnicy wspólnie ze starszymi kolegami i koleżankami wycinali kolorowe maski, które mocowali na drewnianych patyczkach. W ten sposób jak przystało na prawdziwy bal, każdy uczestnik miał odpowiednią maskę. Kiedy nasi mali goście uczestniczyli w zajęciach plastycznych ich pluszowe misie zajmowały honorowe miejsca na krzesełkach obok, a rodzice spędzili miło czas na wspólnych rozmowach przy kawie i herbacie.
Druga część naszej zabawy odbywała się na świetlicy wiejskiej, gdzie na dzieci czekał słodki poczęstunek oraz niekończące się atrakcje. Wspólnie z panią Wioletą poprowadziłyśmy liczne zabawy i konkursy z nagrodami. Wśród nich znalazły się m.in.: zabawa w „Sprite i pragnienie”, taniec na bibule, taniec z balonami, „Kto pierwszy – ten lepszy”, wspólna zabawa w kółku. Po wyczerpującej rywalizacji dzieci miały czas na swobodną zabawę przy muzyce. Na zakończenie każdy uczestnik dostał pamiątkowy dyplom „Super Przyjaciela”.
Liczne przybycie dzieci, świetna zabawa oraz ich szczere uśmiechy i zadowolenie spowodowały, że wspólnie z koleżanką podjęłyśmy stanowczą decyzję – „Bal Literacki Misiaków” wpisujemy na stałe do kalendarza imprez organizowanych w filii bibliotecznej w Szczytach.
Na zakończenie chciałabym serdecznie podziękować gimnazjalistom, a zwłaszcza Milenie Ziółek, Kamili Sznyra oraz Amelii Rabiak za pomoc przy rozdawaniu zaproszeń, poprowadzeniu zajęć i konkursów. Podziękowania należą się także, a w zasadzie przede wszystkim mojej koleżance z pracy – Wiola dzięki za pomysł i pomoc w realizacji tej jakże udanej imprezy. Dziękuje wreszcie wszystkim dzieciom, które wzięły udział w naszej zabawie i już dziś zapraszam na kolejny „Bal Literacki Misiaków” w przyszłym roku!