Warsztaty wokalne i gry na fortepianie dla dzieci i młodzieży w ramach projektu pt. „Tajniki Muzyki”

36D454F5 AACD 4F61 899C 415097616BB2 kopiaW sobotę 26 września 2020 roku w Sali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Białobrzegach odbyły się warsztaty wokalne i gry na fortepianie poprowadzone przez Julitę Kożuszek-Borsuk oraz Dorotę Wasilewską.

Warsztaty te były dedykowane dla osób początkujących oraz średnio-zaawansowanych.

Pierwsza część sobotnich warsztatów polegała na indywidualnych warsztatach ze swoimi prowadzącymi. Uczestnicy zajęć wokalnych pod okiem pani Julity Kożuszek-Borsuk zagłębiali podstawy śpiewu, oddechu oraz budowy aparatu głosowego. Pracowali nad techniką wokalną m.in. interpretacją tekstu, dykcją, emisją głosu, poprawnym oddechem oraz ruchem scenicznym.

 

Warsztaty gry na fortepianie prowadzone przez panią Dorotę Wasilewską zaczęły się od etapu nauki rozkładu nut na pięciolinii oraz nauki rozkładu nut na klawiaturze oraz pracy nad koordynacją gry obydwu rąk. Dalsza praca nad utworem od strony „muzycznej” polegała na ćwiczeniach dynamiki i artykulacji, stylu oraz interpretacji.

W drugiej części warsztatów uczestnicy sekcji wokalnej oraz gry na fortepianie połączyli swoje siły i zaprezentowały swoje nabyte umiejętności, przygotowując się do wspólnego koncertu, który odbędzie się w dniu 10 października 2020 roku.

Przypominamy, że przed Nami ostatni cykl warsztatów muzycznych pt. „Tajniki Muzyki”: perkusyjne oraz gitarowe, prowadzone przez wybitnych artystów: Wojciecha Owczarka, Piotra Sujkę oraz Pawła Matrackiego, które odbędą się we wtorek 6 października 2020 r. o godzinie 17:00. 

Zachęcamy do zapisów -> karta zgłoszenia do pobrania na stronie: https://mgok.bialobrzegi.pl/aktualnosci/362-tajniki-muzyki-darmowe-warsztaty-muzyczne-dla-dzieci-i-mlodziezy.html

Projekt jest realizowany z dofinansowania w ramach Programu Kultura – Interwencje 2020 ze środków finansowych Narodowego Centrum Kultury.

 

36D454F5 AACD 4F61 899C 415097616BB2 kopia

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze
muw swm mck dzu